بازی های کشور های اسلامی قونیه ۲۰۲۱

نمایندگان کشورمان حریفان خود را شناختند / برنامه زمانبدی مسابقات تغییر کرد

پس از برگزاري قرعه كشي مسابقات كاراته در بازي هاي همبستگي كشور هاي اسلامي، نمايندگان كاراته ايران حريفان خود را شناختند.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته، جلسه فنی مربیان و سرپرستان تیم ها و قرعه کشی مسابقات کاراته در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی قونیه ۲۰۲۱ عصر امروز با حضور محسن آشوری سرپرست نایب رئیسی فدراسیون کاراته، سید شهرام هروی سرمربی تیم ملی آقایان، فرخناز ارباب سرمربی تیم ملی بانوان، قاسم شهرجردی سرمربی تیم ملی کاتا آقایان، فاطمه بغلانی پور سرمربی تیم ملی کاتا بانوان، پگاه زنگنه و سعید فرخی مربیان تیم های ملی بانوان و آقایان کشورمان برگزار و نمایندگان کاراته کشورمان حریفان خود را شناختند. در این جلسه آنتونیو اسپینوز رئیس فدراسیون جهانی کاراته نیز حضور داشت.


این رقابت ها از ساعت ۱۰:۳۰ طی روز های چهارشنبه ۲۶ و پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ با حضور ۲۲۹ ورزشکار از ۳۰ کشور پیگیری خواهد شد.

رقابت های روز نخست: (چهارشنبه ۲۶ مرداد)

کاتا انفرادی آقایان: ابوالفضل شهرجردی در گروه یک با حریفانی از کشور های ترکمنستان، سنگال، افغانستان، اندونزی، موریتانی، الجزایر و آذربایجان هم گروه است. در این رده ۱۶ ورزشکار حضور دارند. (ساعت شروع این رده: ۱۰:۳۰)

کاتا تیمی بانوان: سپیده امینی، زینب السادات حسینی، ملیکا عزتی نیز با حریفانی از کشور های کامرون، ترکیه، الجزایر و مراکش هم گروه هستند. در این رده ۵ تیم حضور دارند.(ساعت شروع این رده: ۱۰:۳۰)

وزن ۵۰- بانوان: سارا بهمنیار در مبارزه اول خود با برنده دیدار های قرقیزستان و تاجیکستان دیدار خواهد کرد. در این وزن ۱۳ ورزشکار حضور دارند.(ساعت شروع این رده: ۱۱:۱۵)

وزن ۵۵- بانوان: طراوت خاکسار در مبارزه اول خود با برنده دیدار های قرقیزستان و آدربایجان به رقابت خواهد پرداخت. در این وزن ۱۲ ورزشکار حضور دارند.(ساعت شروع این رده: ۱۱:۱۵)

وزن ۶۰- آقایان: علی مسکینی در دور اول با با رافائل اکبروف از قرقیزستان دیدار خواهد کرد. مسکینی در صورت برتری در دور دوم به مصاف عبدالله حمد اردنی می رود. در این وزن ۲۲ ورزشکار حضور دارند. (ساعت شروع این رده: ۱۱:۱۵)

وزن ۶۷- آقایان: مرتضی نعمتی در دور اول با یامان النتشیه از قطر دیدار به رقابت خواهد پرداخت. در این وزن ۱۸ ورزشکار حضور دارند.(ساعت شروع این رده: ۱۱:۱۵)

وزن ۷۵- آقایان: علی اصغر آسیابری در اولین مسابقه خود با برنده دیدار های تاجیکستان و سنگال به رقابت خواهد پرداخت. در این وزن ۲۱ ورزشکار حضور دارند.(ساعت شروع این رده: ۱۱:۱۵)

ساعت ۱۷:۰۰ آغاز رقابت های کسب مدال روز اول


رقابت های روز دوم: (پنج شنبه ۲۷ مرداد)

کاتا انفرادی بانوان: فاطمه صادقی در گروه یک با حریفانی از کشور های الجزایر، قرقیزستان، ترکمنستان، مراکش، کامرون و کویت هم‌ گروه است. در این رده ۱۳ ورزشکار حضور دارند. (ساعت شروع این رده: ۱۰:۳۰)

کاتا تیمی آقایان: ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد فرازمهر در گروه دو با حریفانی از کشور های امارات، اندونزی، مراکش و کویت به رقابت خواهند پرداخت. در این رده ۱۱ تیم حضور دارند. (ساعت شروع این رده: ۱۰:۳۰)

وزن ۶۱- بانوان: رزیتا علیپور در دیدار اول با زولخومر تورسونالیوا از کشور ازبکستان به رقابت خواهد پرداخت. در این وزن ۱۷ ورزشکار حضور دارند.(ساعت شروع این رده: ۱۱:۱۵)

وزن ۶۸- بانوان: مبینا حیدری در دیدار اول با دیوپ بینتا از سنگال به رقابت خواهد پرداخت. در این وزن ۱۵ ورزشکار حضور دارند.(ساعت شروع این رده: ۱۱:۱۵)

وزن ۶۸+ بانوان: لیلا برجعلی در دور اول با اولگا مالتسوا از قرقیزستان به رقابت خواهد پرداخت. در این وزن ۱۲ ورزشکار حضور دارند.(ساعت شروع این رده: ۱۱:۱۵)

وزن ۸۴- آقایان: مهدی خدابخشی در دور اول با برنده دیدار های سنگال و کامران به رقابت خواهد پرداخت. در این وزن ۲۱ ورزشکار حضور دارند.(ساعت شروع این رده: ۱۱:۱۵)

وزن ۸۴+ آقایان: مجید نیکوهمت در دور اول با آسیمین قربانلی از آدربایجان به رقابت خواهد پرداخت. در این وزن ۱۶ ورزشکار حضور دارند.(ساعت شروع این رده: ۱۱:۱۵)

ساعت ۱۶:۳۰ آغاز رقابت های کسب مدال روز دوم

پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی به میزبانی قونیه ترکیه از ۱۸ مرداد آغاز و تا ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

کاراته ایران در مجموع سه دوره بازی های همبستگی کشور های اسلامی که در عربستان، اندونزی و آذربایجان برگزار شد با کسب ۱۰ طلا، ۹ نقره و ۸ برنز (مجموع ۲۷ مدال) در رتبه اول جدول رده بندی این مسابقات قرار دارد.

پس از ایران آذربایجان با ۹ طلا، ۶ نقره و ۴ برنز در رده دوم، مصر با ۸ طلا، ۴ نقره و ۱۳ برنز در رده سوم و ترکیه نیز با ۴ طلا، ۸ نقره و ۱۳ برنز در جایگاه چهارم قرار دارد.

{ کد خبر : 100000070 }

کلمات کلیدی-
تاریخچه
فیلم