دیدار وزیر ورزش ایران با رییس فدراسیون جهانی کاراته/ هاشمی: کاراته در ایران محبوب و مورد حمایت وزارت ورزش است

وزير ورزش و جوانان ايران و رييس فدراسيون جهاني كاراته با يكديگر ديدار كردند.

ديدار وزير ورزش ايران با رييس فدراسيون جهاني كاراته/ هاشمي: كاراته در ايران محبوب و مورد حمايت وزارت ورزش است
به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته و به نقل از خبرنگار اعزامی کمیته ملی المپیک به بازیهای اسیایی هانگژو، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه حضور در سالن مسابقات کاراته بازیهای آسیایی با آنتونیو اسپینوز رییس فدراسیون جهانی کاراته دیدار کرد.

در این دیدار کیومرث هاشمی با اشاره به محبوبیت این رشته در ورزش ایران اظهار کرد: کاراته و رییس فدراسیون این رشته مورد حمایت ماست. همچنین کمیته ملی المپیک ایران به خوبی از این رشته حمایت می‌کند. کاراته جزو محبوبترین و پر عضوترین رشته‌های ورزشی در ایران است و این نشان‌دهنده توسعه و پیشرفت این رشته ورزشی در کشور ماست.

وی افزود: شما ظرفیت کاراته ایران را در قاره و جهان به خوبی می‌شناسید بنابراین از شما انتظار داریم به حضور کاراته ایران در کرسی‌های آسیایی و جهانی کمک کنید.

اسپینوز هم با قدردانی از حمایت‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ایران از کاراته گفت: کیفیت و کمیت ورزشکاران ایرانی عالی است و بدون شک کاراته ایران یکی از قدرتهای بزرگ کاراته دنیاست. این تعریف و تمجید نیست و یک واقعیت است. کاراته‌کاران ایرانی سطح کاراته دنیا را بالا برده‌اند.
رییس فدراسیون جهانی کاراته افزود: سال ٢٠٠١ که به ایران آمدم تحت تاثیر کشورتان قرار گرفتم. خوشحالم که ورزش ایران روز به روز درحال پیشرفت است. بویژه این پیشرفت در کاراته زنان ایران مشهود است. تلاش کردیم با کمک رییس فدراسیون آسیایی حجاب مورد نظر را هم مورد تایید قرار دهیم و خوشحالیم که ورزشکاران ایرانی و با حجاب اسلامی روز به روز به موفقیت بیشتری می‌رسند.
وی همچنین از  آمادگی خود برای حضور فعال ایران در فدراسیون آسیایی و جهانی خبر داد.

در این دیدار سید مناف هاشمی سرپرست کاروان شهید حججی، سید حسن طباطبایی رییس فدراسیون کاراته و رییس فدراسیون کاراته آسیا نیز حضور داشتند.

{ کد خبر : 100000626 }

کلمات کلیدی-
تاریخچه
فیلم