در کمتر از یک سال به آغاز المپیک

بازگشت کاراته کاهای ژاپن به تاتامی

پس از شیوع کرونا، اولین رویداد مهم کاراته ژاپن برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته و با اعلام فدراسیون جهانی، پس از شیوع ویروس کرونا، اولین رویداد مهم کاراته در این کشور که قرار است سال آینده میزبان المپیک باشد، برگزار شد.


در این رقابت ها که با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ با اقدامات نوآورانه و جالب توجه ژاپن همراه بود بیش از ۵۰۰ ورزشکار و ۶۰ تیم از منطقه کانتو در نیپون بودوکان به روی تاتامی رفتند.


این نخستین رقابتی بود که پس از بازسازی نیپون بودکان مکان میزبان بازیهای المپیک توکیو، برگزار شد.


در این رقابت ها که تنها به کاتا و کومیته تیمی در دو بخش بانوان و مردان محدود شده بود علاوه بر رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی فدراسیون جهانی در مقابله با کووید ۱۹، روش های دیگری نیز برای تضمین ایمنی و سلامت شرکت کنندگان اعمال شد.


از جمله روشهای ابتکاری می توان به الزام تمام شرکت کنندگان کومیته در استفاده از محافظ مخصوص دهان و صورت در حین مسابقات اشاره کرد.


این مسابقات پشت درهای بسته برگزار شد و فقط تیم ثبت نام شده ، اعضای ستاد و میهمانان محدود حضور داشتند. 


نکته قابل ذکر آن که استفاده از ماسک صورت اجباری بود و کلیه داوران نیز باید از محافظ صورت استفاده می کردند.


از آنجا که تمهیداتی برای جلوگیری از اجتماعات بزرگ در مناطق مختلف در حال اجراست، فاصله اجتماعی هم در داخل و هم در خارج از محل رعایت شد.


بررسی دما و توصیه های مکرر بهداشتی دیگر اقداماتی بود که در این رقابت ها انجام شد و همچنین توجه ویژه ای به تصفیه مداوم هوا در داخل محل صورت پذیرفت.


مراسم افتتاحیه و اختتامیه برای جلوگیری از ازدحام غیرضروری لغو شد.


این رویداد در ژاپن آغاز گسترش تلاش بسیاری از فدراسیون های ملی برای سازماندهی مسابقات خواهد بود زیرا این ورزش در حال بازگشت به حالت عادی در سراسر جهان است.

{ کد خبر : 5898 }

کلمات کلیدی
تاریخچه
فیلم