آشوری: نگاهی که اعتقاد به حذف باتجربه‌ها از تیم ملی دارد، مسموم است

سرپرست نایب رئیسی فدراسیون کاراته تاکید کرد: کسانی که اعتقاد به حذف باتجربه‌ها از تیم ملی دارند، نگاه‌شان بسیار مسموم و مذموم است و این نگاه را صد درصد محکوم می‌کنم.به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته، محسن آشوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص احکام کمیته انضباطی فدراسیون کاراته اظهار داشت: زیاد دوست ندارم شرایطی به وجود بیاید که عزیزان را راهی کمیته انضباطی کنیم. تک‌تک این نفرات عزیزان ما هستند و برای فدراسیون قابل احترام و دوست داشتنی هستند اما برخی اوقات رفتارهایی را انجام می‌دهند که با شئونات اخلاقی هیچ‌گونه همسویی و سنخیتی ندارد و اخلاق را به یغما می‌برد.


وی تاکید کرد:موظف هستیم از اصول و فلسفه وجودی کاراته دفاع کنیم و مجبور می‌شویم مبادرت به کاری کنیم که زیاد به آن علاقه نداریم. شاید این اتفاق مانند برخی داروها تلخ باشد اما در عین حال شفا دهنده است. حکم کمیته انضباطی برای برخی عزیزان تلخ بود اما در عین حال می‌تواند شفا دهنده باشد و در میادین بزرگتر بچه‌ها خدایی نکرده مرتکب چنین اشتباهاتی نشوند که کل جایگاه کاراته کشور را در عرصه‌های بین‌المللی زیر سوال ببرد.


سرپرست نایب رئیسی فدراسیون کاراته راجع رفتار پدر یکی از کاراته‌کاها در جریان انتخابی و واکنش‌های او بعد از جلسه کمیته انضباطی در فضای مجازی در حالی که سرمربی یکی از تیم‌های ملی کاراته کشورمان است، عنوان کرد: علیرضا حیدری بازیکن بسیار خوب کاراته ایران است و ظرفیت بسیار خوبی برای آینده کاراته کشور محسوب می‌شود. نقش اصلی در اشتباه علیرضا در انتخابی تیم ملی کاراته را پدر او داشت.


آشوری ادامه داد: غلامعلی حیدری سرمربی تیم کاراته ناشنوایان است و ایشان باید الگو و مراقب تمامی اعمال و رفتار خود باشد. او نباید این نگاه را داشته باشد که تنها پدر علیرضا حیدری است، بلکه او پدر ورزشکاران و شاگردان زیادی است که از او الگوبرداری می‌کنند. ما باید خیلی مواظب رفتار، اعمال و کردار خود باشیم و نسبت به جایگاه خود احساس مسئولیت کنیم و باید نسبت به این موضوع مسئولانه نگاه، فکر و تصمیم بگیریم و رفتار عجولانه و غیرمتعهدانه داشته باشیم.


وی خاطر نشان کرد: رفتار غلامعلی حیدری خوب نبود و در ارتباط با واکنش‌های او در فضای مجازی نیز در روزهای گذشته با ایشان صحبت داشتم  و خواستم دست از این مطلب نوشتن‌ها بردارد و به شأن و منزلت خود اهمیت بدهند. قطعاً اگر رفتارهای او ادامه داشته باشد، با وجود اینکه برگزاری جلسه کمیته انضباطی زیاد باب میلم نیست اما برای صیانت از قانون و انضباط با ایشان برخورد می‌کنیم.


سرپرست نایب رئیسی فدراسیون کاراته در خصوص انتخاب سرمربیان تیم‌های ملی کاتا برای حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی گفت: در بخش بانوان بغلانی‌پور و در بخش آقایان شهرجردی به عنوان سرمربیان تیم‌های ملی کاتا انتخاب شدند تا از ظرفیت این عزیزان استفاده کنیم و حتما از تجربیات نکوفر نیز استفاده خواهیم کرد. کاتا مانند کومیته برای ما حائز اهمیت است و اردوهای این تیم نیز شروع شده است و برای اردوی بعد نیز در آکادمی المپیک میزبان آنها خواهیم بود.


آشوری راجع مسابقات کشورهای اسلامی و اینکه برخی اعتقاد دارند سطح این مسابقات چندان بالا نخواهد بود، گفت: نمی‌دانم چرا چنین ذهنیتی در برخی عزیزان وجود دارد که مسابقات کشورهای اسلامی راحت و بی‌اهمیت است. این مسابقات از لحاظ سطح فنی نزدیک به مسابقات جهانی است و تمامی حریفان قدر ما در جهان در این مسابقات حضور دارند. این رقابت‌ها بسیار سنگین است و جامعه کاراته انتظار نداشته باشد که تمامی مدال‌های خوشرنگ این مسابقات را کسب کنیم. کشورهای دیگر بیکار ننشسته‌اند و کار زیادی کردند و از طرفی تیم ما بسیار جوان و با آتیه، اما کم تجربه است.


وی ادامه داد: لازم بود برای این مسابقات حداقل به سه رویداد اعزام شویم تا کادرفنی به نقاط ضعف و قوت بچه‌ها پی می‌برد تا برنامه‌های متناسب با شرایط بچه‌ها طراحی می‌کرد، اما متاسفانه از این شرایط محروم بودیم و بدون مسابقه تدارکاتی به این رویداد اعزام می‌شویم. امیدواریم نتیجه خوبی بگیریم و ظرفیت کاراته ما بالا است اما باید بپذیریم تیم ما جوان است و نتیجه هر چه باشد برای ما ارزشمند است و امیدوارم انتظار غیرمعقول از این بچه‌ها نداشته باشند.


سرپرست نایب رئیسی فدراسیون کاراته در پاسخ به این سوال که برخی کارشناسان تا قبل از انتخابی همواره به حضور بازیکنان باتجربه در تیم ملی و عدم توجه به جوانان معترض بودند، اما پس از انتخابی این دوره  مدعی هستند که فدراسیون در حال حذف بزرگان از تیم ملی کاراته است، گفت: این نگاه بسیار مسموم و مذموم است و این نگاه را صد در‌صد محکوم می‌کنم. بازیکنان باتجربه ظرفیت و افتخارات کاراته هستند و این‌ها گنجینه‌های کاراته هستند که امروز کاراته ما در دنیا مطرح و به عنوان یک قدرت می‌شناسند.


آشوری در پایان تصریح کرد: هرگز نگاه فدراسیون و کادرفنی حذف این عزیزان نبوده است و ما سعی کردیم تا جایی که امکان دارد انتخابی شفافی و بر مبنای عدالت داشته باشیم. نمی‌گویم اشتباهی نبوده و اشتباه در تمامی رشته‌های ورزشی وجود دارد، اما هیچ نگاه سویی نبود و جوانترها آماده‌تر بودند و توانستند فاتح مسابقات شوند. این به مبنای تمام شدن باتجربه‌های ما نیست و حتماً در میادین بعدی از ظرفیت آنها استفاده خواهیم کرد و عدالت و شایستگی محور فدراسیون کاراته است.

{ کد خبر : 7099 }

کلمات کلیدی
تاریخچه
فیلم